Menu
DENEMEKTEN VAZGEÇME

SIKÇA SORULAN SORULAR

Personal Training nedir?
Vücudunuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz, olabilecek en iyi estetiği kazanabilmeniz; ve tüm bunları yaparken sakatlanmadan veya yaralanmadan profesyonel uzmanların desteğiyle, sağlıklı yaşam hayatınızı düzenlemeye yönelik tüm faaliyetlerin genel adıdır.
Neden Personal Training almalıyım? Kulüpte eğitmenleriniz program hazırlamıyorlar mı?
Sizlere elbette yapacak olduklarınıza dair bir egzersiz programı hazırlanıyor. Aldığınız program tüm detaylarıyla anlatılıyor ve sizden o programa sadık kalıp aksatmamanız bekleniyor. Ancak sedanter toplumların bir süre sonra kendisine gösterilen yoldan sapmaları ve egzersizlerini aksatma yönündeki güçlü meyilleri, tüm dünyada fitness alanında personal training hizmetinin gerekliliğini doğurmuştur.
Çünkü bir personal training programında sapmalara yer yoktur. Hedefler bellidir ve eğitmeniniz sizi bu yönde doğru bir şekilde yönlendirmek için oradadır.
Personal Training’in diğer egzersiz çeşitlerinden farkı nedir?
Personal Training bir egzersiz çeşidi değil, bir hizmet türüdür. Bu her türlü egzersiz türünü içinde barındırdığı anlamına gelir. Yani siz Personal Training hizmeti aldığınızda, ihtiyacınıza göre bu pilates de olabilir crossfit de olabilir. Hangisine ihtiyacınız olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini de kafa karışıklığına yer vermeden, sizin için eğitmeniniz organize etmektedir.
Kulübünüzdeki Personal Training çeşitleri nelerdir?
Personal Training yelpazemizi geniş tutup beklentilerinize uygun ve tam bana göre diyebileceğiniz programları oluşturmak için her gün kendimizi geliştiriyoruz. Aşağıdaki seçeneklere göz atabilir, merak ettiklerinizi dilediğiniz an eğitmenlerimizden öğrenebilir ve ücretsiz demo talep edebilirsiniz:

SporaFit
Reformer (Pilates)
Fitness
Yüzme
Kick Box
Yoga
Sosyal (Latin) Danslar
Miha BodyTec
Power Plate
TRX Training
4D Pro Training

Çocuklar için:

Kids Yüzme
Kids Yoga
Kids Zumba
Kids Kick Box
Kids SporaFit
Spora Club’ta üye olmadan da Personal Training hizmeti alabilir miyim?
Elbette. Üstelik kulübümüzün kardiyovasküler ve fitness alanından, seansınız olduğu gün, seansınız bitse bile faydalanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bunun için de başka bir ücret ödemeksizin sadece Personal Training hizmetine dahil olmanız yeterli.
Personal Training hizmeti neleri kapsıyor?
Bu program sizin sağlıklı yaşam çatısı altındaki tüm faaliyetlerinizi kapsar. Böylelikle sizler neyi, ne zaman, nasıl yapmanız gerektiğiyle ilgili endişe duymadan, amacınıza yönelik emin adımlarla ilerlersiniz. Eğitmeninizden egzersiz programının yanı sıra dengeli beslenme tüyoları ve bu alandaki ihtiyacınıza yönelik doğru, güncel ve güvenilir her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.
Personal Training hizmeti aldığımda hedeflerime kesinlikle ulaşır mıyım?
Yapılan araştırmalar vücudunuzla ilgili bir değişikliği ancak istikrar sağladığınızda ve doğru şeyleri doğru zamanlarda yaptığınızda gerçekleşebildiğini göstermektedir. Personal Training hizmetinde hataya yer yoktur. Çünkü egzersiz sırasında en ufacık hataları bile düzeltmeye yönelik sizi izleyen bir çift göz ve uzman bakışı vardır. Bu sebeple siz ‘sadece’ istikrar sağladığınızda hedeflerinize kesinlikle ulaşacağınızı bilirsiniz.
Hangi Personal Training çeşidini almam gerektiğini nasıl bileceğim?
Böyle bir programa girmeye karar verdiğiniz ilk andan itibaren uzman eğitmenlerimiz yaşınız, cinsiyetiniz, BMI değerleriniz, genetik durumunuz, fizyolojik ve morfolojik özellikleriniz, anatomik özellikleriniz ve iskelet sisteminizin durumuna göre optimum bir yaklaşımla en uygun olan programa sizi yönlendirir.
Bir Personal Training programına başladığımda ne kadar sürede forma girerim?
Bu vücudunuzun genel durumuna ve BMI değerlerinize göre değişkenlik göstermekle beraber, ilk 2 haftadan itibaren vücudunuzdaki değişimi gözünüzle görür, performans olarak hayatınıza yansımasını hissedersiniz. Tam olarak hedefinize ne kadar sürede ulaşacağınızı ise eğitmeniniz, vücudunuzu analiz ettikten sonra size söyleyebilmektedir.
Benim özel durumlarım/ sakatlıklarım var. Personal Training hizmetinin bana faydalı olup olmadığını nasıl bileceğim?
Personal Training sonuç odaklı bir sistemdir. Bu sebeple bu programa dahil olanların hedeflerine ulaşamadıkları veya sakatlandıkları durumlarda sistem çöker. Bunun bilincinde olarak bizler ekibimizi alanında en az 5 yıl deneyimli ve hizmet verdikleri konularda Üniversite mezunu ve sertifika sahibi eğitmenlerden oluşturuyoruz. Ve onlar bir sakatlığınız veya özel durumlarınız varsa, tedavinizin sonrasında doktorunuzla iletişim halinde kalarak rehabilitasyon sürecinize destek verirler. Ayrıca bunu günümüz teknolojisinin sahip olduğu son model ekipmanlarla yaparlar.
Personal Training hizmetine başlamadan önce kendim bir müddet egzersiz yapmalı mıyım?
Personal Training, öncesinde hazırlık süreci gibi bir durumu gerektiren sistem değildir. Aksine en başından, en üst noktaya kadar hedeflerinize güven ve sağlıkla ulaşabilmenizi amaçlar. Bu sebeple ne durumda olursanız olun, Personal Training programına girmeden önce herhangi bir şey yapmanız gerekmez. Karar verdiğiniz her an başlayabilirsiniz.
Personal Training hizmetini almak için eğitmenimi kendim seçebilir miyim?
Elbette. Eğitmenlerimizin uygunluk durumuna göre dilediğiniz eğitmenimizle çalışabilirsiniz. Üstelik bir eğitmenle çalışmalara başkadıktan sonra dahi, herhangi bir sebep göstermeksizin eğitmeninizi değiştirebilirsiniz. Eğer bir fikriniz yoksa da, rahatlıkla uyum sağlayabileceğiniz bir eğitmene sizi yönlendiriyoruz.
Aldığım Personal Training hizmetini daha sonra kulübün içerisindeki başka bir hizmetle değiştirebilir miyim?
Personal Training hizmetini, yine başka bir Personal Training kapsamındaki bir hizmetle değiştirebilirsiniz. Örneğin Sporafit alanında hizmet alıyorsunuz ancak yüzme ile devam etmek istiyorsunuz. Kalan seanslarınızı ücret farklarını hesaplayıp, haklarınızı koruyarak devrini gerçekleştiriyoruz.
Ancak bir Personal Training hizmetini kulübün diğer sunduğu, spa, kuaför, normal kulüp üyeliği gibi hizmetlere devri gerçekleşmemektedir.

Sahrayicedit Mah. Cebesoy Sok. 34, 34734 İstanbul, TÜRKİYE

Kulübümüz hafta içi: 06.00-23.30 - hafta sonu: 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.