Menu
SPORA HAVUZ KURALLARI

AÇIK VE KAPALI HAVUZ KULLANIM KURALLARI

1 Havuzlara giriş yapmadan önce hijyen ve sağlık kuralları gereği her defasında duş almanız gerekmektedir.

2 Açık havuzda dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi önemle rica olunur. Tüm ihtiyaçlarınızı kafemizden temin edebilirsiniz.

3 Açık havuzlarımız her gün sabah saat 08:00-20:00 saatleri arasında hizmet verecektir.

4 Açık havuzlarımız kapanış saatinden 30 dakika önce hizmetlerine son verecektir. Sadece duş ve soyunma odaları açık olacak ve 20:00’ de tamamen kapanacaktır. Dikkatinize sunarız.

5 Sizlerin rahatlığı ve güvenliği açısından havuza atlamak, havuz çevresinde koşmak, itişmek, şakalaşmak ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranışlarda bulunmak yasaktır.

6 Havuz giriş ve çıkışlarda QR kod kullanılacaktır. Bu sebeple akıllı telefonunuzun yanınızda olması gerektiğini hatırlatırız.

7 3-6 yaş arası çocuklar, çocuk havuzunu kullanmalıdır.

8 14 yaşın altındaki çocuklar yanlarında ebeveynleri olmadan açık havuzu kullanamazlar.

9 Çocukların etrafa verebilecekleri rahatsızlıklardan velileri sorumludur. Havuz görevlisi gerekli gördüğü durumlarda çocukları havuzdan çıkarmaya yetkilidir.

10 Açık ve kapalı havuz alanlarındaki plastik ve çelik yüzeylere dokunulduğunda yüze, göze ağır ve buruna dokunulmamalıdır. Dokunulduğundaysa eller mutlaka dezenfekte edilmelidir.

11 3-4 yaşlarındaki çocukların silikonlu mayo giymesi zorunludur.

12 Çocuk ve yetişkin havuz alanlarında su tabancası, top, deniz yatağı, oyunca ve benzeri materyallerin kullanılması yasaktır.

13 Havuz alanlarına evcil hayvan ile girilmez.

14 Alkollüyken havuza girmek tehlikeli ve yasaktır.

15 Vücutta yara, kesik bulunması durumunda, kişisel ve genel sağlık kuralları açısından havuza girilmemelidir.

16 Kulüp yönetimi özel dersler kapsamında yapılan düzenlemeler çerçevesinde, gün içerisinde uygun gördüğü saatler ve zaman aralıklarında havuzun kulvarını ders alan üyelere tahsis edebilir.

17 Açık havuz alanı grup dersleri, turnuva ve diğer etkinlikler için yönetim tarafından aktiviteye tahsis edilebilir.

18 Beklenmeyen teknik arıza ve bakım gerektiren hallerde yönetim, üyelerin sağlık ve hijyenlerini göz önünde bulundurarak üyelere haber vermeksizin havuzu geçici olarak kapama hakkını saklı tutar.

19 Yönetim, üyelerimizin genel refahı ve adil kullanım gerekliliklerinden dolayı, diğer üyelerin kullanım haklarını sabote eden, ahlaken ve kişisel hak ve hürriyetlerine saldırı mahiyetinde davranışlarda bulunan, çevresine rahatsızlık ve huzursuzluk aksettiren kişiler hakkında üyeliklerini haber vermeksizin kalıcı olarak sonlandırma hakkını saklı tutar.

20 Yönetim, kurallara uymama konusunda ısrar eden kişilerin açık havuz üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutar.

Sahrayicedit Mah. Cebesoy Sok. 34, 34734 İstanbul, TÜRKİYE

Kulübümüz hafta içi: 06.00-23.30 - hafta sonu: 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.