Menu
SPORA HAVUZ KURALLARI

COVID-19 SALGIN YÖNETİMİ VE ÇALIŞMA REHBERİ KAPSAMINDA
AÇIK VE KAPALI HAVUZ KULLANIM KURALLARI

1 Ateş, öksürük, burun akıntısı, nefes darlığı gibi belirtileri olan, COVID-19 ve temaslısı olan kişiler kapalı ve açık havuzları kullanmamalıdır. Bunun için tesise girişte sağlık beyanı alınacak ve ateş ölçümü yapılacaktır.

2 Kapalı ve açık havuzlarda 2 metre sosyal mesafe kuralı uygulanmaktadır. Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi esaslarında belirtildiği üzere şezlong aralarındaki belirlenen 1 metrelik mesafenin aşılmamasına dikkat edilmelidir.

3 Duş yerleri ve tuvaletlerde sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmelidir.

4 Su ve buharla maskenin ıslanabileceği alanlar dışında açık veya kapalı havuzda dinlenirken ya da soyunup giyinirken maske takılmalıdır.

5 El hijyenine dikkat edilmelidir.

6 Kapalı ve açık havuzlara girmeden önce mutlaka duş almalı ve el, ayak dezenfeksiyonu yapmalıdır.

7 Deniz gözlüğü, şnorkel, bone gibi malzemeler kişiye özel olmalı ve paylaşılmamalıdır.

8 Açık havuzlarda havlu/peştamal kulüp tarafından verilmemektedir. Bu alanları kullanacak üyelerimizin kişisel havlu ve/veya peştemalleri kendilerinin yanlarında getirmesi gerekmektedir.

9 Sauna ve buhar odaları kullanılmamaktadır.

10 Açık ve kapalı havuz alanlarındaki plastik ve çelik yüzeylere dokunulduğunda yüze, göze ağır ve buruna dokunulmamalıdır. Dokunulduğundaysa eller mutlaka dezenfekte edilmelidir.

11 Covid-19 temas riskini artırabileceğinden dolayı havuzlarda uzun süre kalınmamalıdır.

12 Covid-19 ishal belirtileri ile de seyredilebileceğinden özellik tuvalet eğitimini tamamlamamış (dışkı kontrolü olmayan), bez kullanan ve ishal belirtileri olan bebek/çocuklar havuzlara alınmayacaktır.

13 Çocukların sosyal mesafeyi korumaları zor olacağından tamamen ebeveyn kontrolünde olmaları gerekmektedir.

14 Açık havuzları kullanacak olan üyelerimizin ise Spora Club telefon uygulaması üzerinden randevu almaları gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sahrayicedit Mah. Cebesoy Sok. 34, 34734 İstanbul, TÜRKİYE

Kulübümüz hafta içi: 06.00-23.30 - hafta sonu: 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.